ISOTEX seinapaneelid omavad tappühendusi pikiservades ning on kaetud tapeediga. Seinapaneelid sobivad nii sisepindade viimistlemiseks uusehitistes kui ka vanemate ehitiste soojustamiseks ning renoveerimiseks. Paigaldades ei ole vaja aluspinda pahteldada, lihvida, tapeteerida või värvida. ISOTEX paneelid on juba tehases kaetud kvaliteetse dekoratiivmaterjaliga, mis välistab võimalikud iluvead, mis tulevad ette tavalisel tapeteerimisel või muul moel seinte viimistlemisel.

Seinapaneelide valik

Seinapaneelide paigaldus

Paberkattega seinapaneeli paigaldus roovitisele

Paigaldades plaate roovitisele tuleb esmalt kinnitada 70-100 mm puitlatid. Kinnita puitlatid 290 mm vahedega lati keskelt mõõdetuna. Kanna plaadi tagakülje keskele liimitäpid umbes 200 mm vahedega ning kinnita plaadid klambritega alusroovitisele. Klambrikinntuste vahe peab olema vähemalt 100 mm, klambrite pikkus 10-14 mm.

Paberkattega seinapaneeli paigaldus liimiga

Liimimiseks kasutage ehitusliimi (nt Soudal 48A), mille kulu on olenevalt aluspinnast 150-250 ml ruutmeetrile. Kanna plaatide tagaküljele umbes 20 mm kaugusele plaadi servast liimitriibud ja plaadi keskele iga 200 mm tagant liimitäpid. Suru plaat vastu seina teisest plaadist veidi eemal ning nihuta seda külgsuunas nii, et liimi pind tasandub ja plaat kinnitub seinale ilma toestuseta.